PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33392}

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
6,6 142 494
oceny
6,6 10 1 142494
4,6 30
ocen krytyków
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
powrót do forum filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Całkiem dobry film.... jeśli nie brać pod uwagę tematu o kosmitach i co za tym idzie
sprzeczności z poprzednimi częściami o chrześcijańskim charakterze. Poza tym Indiana Jones
i Królestwo Kryształowej Czaszki robione jest z takim samym rozmachem i ma taki sam
ciekawy scenariusz jak poprzednie części. Humor i sensacyjne sceny też nie straciły na
wartości.

Niektórzy narzekają na to, że za dużo tutaj jest efektów specjalnych, ale myślę, że to tylko
kwestia wykonania scenariusza... w poprzednich częściach też dużo było nadprzyrodzonych
scen, jak np scena otwarcia Arki Przymierza, tylko, że były one robione bardziej przestarzałymi
metodami. A skoro dzisiejsza technika komputerowa pozwala na lepsze przedstawienie sceny,
to czemu by nie można z niej skorzystać?

Problem byłby wtedy, gdy efekty specjalne przesłaniałyby fabułę i byłby przerost formy nad
treścią... ale w tym wypadku tak się nie dzieje.

Rozumiem, że Ci, którym podobał się chrześcijański klimat poprzednich części (nie licząc
Świątyni Zagłady, która w końcu też obala chrześcijaństwo) może nie podobać się Królestwo
Kryształowej Czaszki. Mnie za to ten film się podoba, bo, jak już pisałem, to nadal świetny film
przygodowy z dobrym humorem.

kewlak

Bardzo dobrze powiedziane, ja również bardzo lubię ten film i w 100% się z tobą zgadazam :)

kewlak

Zabawne wybryki postaci były ciekawe w poprzednich filmach - bawiło przede wszystkim to, że była tam namiastka realizmu i na tym bazował absurd. Tutaj jest takie nagromadzenie "czystej akcji w krzywym zwierciadle" w możliwie najbzdurniejszym wydaniu, że widz czuje zawód... bo twórcy traktują go jak dziecko w zbyt wielu miejscach. Niektóre efekty wyglądają marnie np; mrówki... były wykonane gorzej niż robactwo z nowej "mumii".

Scena w której wesoła rodzinka siedzi w amfibii a pojazd przeciwnika dosłownie wpada na nich i przejeżdża po nich urywając wszystko (???) a oni są cali bo pochylili głowy (???) była tak niepotrzebna, wciśnięta na siłę... podobnie jak kilka innych, np; scena pojawienia się indian w tej świątyni. Po co w ogóle ta scena się zaczęła skoro skończyła się 15 sekund później bez żadnej puenty, bez wniesienia czegokolwiek do filmu? Po co taka sraczka efektów z której nic nie wynika?

W ogóle cały potencjał postaci Blanchett na którą pomysł był bardzo ciekawy został zmarnowany przez rozwalanie każdej sceny z jej udziałem jakąś rozróbą, a samych rozrób i ucieczek jest tam nawciskane po brzegi - a wystarczyła by jedna ale dobra... która wnosi coś i jest jakimś zwrotem.

Syn Jonesa też wyskakuje jak filip z konopi, od tak po prostu a potem to już lecą do Peru jako dwaj kumple no bo przecież była rozróba w barze i kilka sekund opowieści o innym archeologu ... yyy ale zaraz bo... a dobra nie myśl... oglądaj.

ocenił(a) film na 8
widz00

Ciekawi mnie gdzie dostrzegałeś realizm w poprzednich częściach.

kewlak

Pisałem o namiastce realizmu jaka towarzyszyła scenom akcji - np; sceny z użyciem pojazdów. Łodzie, samochody etc.

Nie było w poprzednich częściach takich idiotyzmów totalnych jak w czwórce, że ktoś zjeżdża w przepaść i nagle odbija się od palmy... etc. i ani to śmieszne ani ciekawe i nie wiadomo po co.

Krótko mówiąc dawniej nie było gagów rodem z kreskówek tylko gagi z filmu przygodowego.

ocenił(a) film na 6
widz00

"Krótko mówiąc dawniej nie było gagów rodem z kreskówek tylko gagi z filmu przygodowego."

Eee... a skakanie z samolotu i przeżycie dzięki pontonowi w "Świątyni zagłady" nie było kreskówkowym idiotycznym gagiem?

https://www.youtube.com/watch?v=U8x2PcmL4pg

ocenił(a) film na 8
widz00

E, no nie wcale w dwójce nie wyszkoczyli pontonem z helikoptera i nie odbijali się od skał zamiast się rozpłaszczyć xD W żadnym wypadku xD xD xD

ocenił(a) film na 7
kewlak

Chowanie się w lodówce przed wybuchem zawsze na propsie.

kewlak

Film jest chyba głównie hejtowany przez wybór Labeoufa do roli który średnio nadaje się na następcę Indiany co zamyka jakąś furtkę do nowej serii. A 4 część dość dobrze zamyka cykl i obawiać się należy raczej 5 części która biorąc to wszystko pod uwagę + wiek Forda będzie zrobiona już mocno na siłę. Jakby chodziło o poszukiwanie jakiegoś innego zaginionego syna lub córki do właśnie kolejnych filmów.

ocenił(a) film na 8
Logan87

W takim razie hejterzy tego filmu to totalni idioci. Końcowa scena 4 części wyraźnie pokazuje, że Labeouf nie był szykowany na następcę i że Indiana Jones jest tylko jeden i jest nim Harrison Ford.
4 miała idealne zakończenie i dużo przyjemniejsze dla fanów Jonesa niż to co pokazano w 5.

ocenił(a) film na 8
Dentarg

Zgadzam się, fajny film, przygodówka na całego

ocenił(a) film na 8
kewlak

Nic dodać, nic ująć, mnie też się bardzo podoba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones