PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33392}

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
6,6 142 683
oceny
6,6 10 1 142683
4,7 31
ocen krytyków
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
powrót do forum filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Zwłaszcza po przeczytaniu najnowszego "Filmu".
Podobno Spielberg uważał, że scenariusz czwartej części napisany przez reżysera "Skazanych na Shawshank" był bardzo bliski "Poszukiwaczom zaginionej Arki". U Darabonta pojawił się także brat Indiany, czarna owca w rodzinie Jonesów. Plotkowano, że brata Indiany zagra sam Kevin Costner. Poza tym, to właśnie Darabont wpadł na pomysł żeby tym razem Indy walczył z Rosjanami. Szkoda i jeszcze raz szkoda tego scenariusza Darabonta. Spielberg był na tak, Ford też, ale Lucas już nie.

ocenił(a) film na 2
La_Pier

A Lucas to powinien siedzieć cicho i się cieszyć, że po nowych Gwiezdnych Wojnach ktoś jeszcze chce z nim współpracować. Ech...

K_meyer

Ale boss to boss. Lucas ma najwięcej do powiedzenia i niestety jak widać może odrzucić dobry scenariusz. Ciekawe co takiego nabazgrolił Koepp, że jego scenariusz został zaakceptowany? Odpowiedź już wkrótce będzie znana. I lepiej byłoby, gdyby był to dobry skrypt.

ocenił(a) film na 7
La_Pier

Z tego co wiem to lucas dlatego odrzucil scenariusz bo podobno w owym scenariuszu Indiana mial zginac na koncu!

michael_84

No ok, to byłby prawdziwy szok dla widzów, ale przecież można było zmienić scenariusz i napisać koniec w którym Indy żyje, a nie od razu wywalać cały scenariusz do kosza.

La_Pier

To że Indy walczy z Rosjanami jest logiczne skoro akcja dzieje się po wojnie. Jacyś starzy naziści z Argentyny wyglądaliby równie groteskowo co w filmie "Pora mroku" :D

KaczoR_4

Wystarczy nazistom dać młodych pomocników i kiczu nie ma. Ale ja jestem za Rosjanami, bo ile razy można oglądać jak Indy walczy z Niemcami? Odpowiedź: dwa razy :)

użytkownik usunięty
La_Pier

Więc to jednak tylko Lucas zgwałcił Indianę? South Park kłamał!

BTW czerwoni w czwórce i tak wypadli kiepsko i tak z dvpy, nie czuć było, że jest to okres zimnej wojny ;P

ocenił(a) film na 7

Lucas już na szczęscie nikogo "nie zgwałci". Prawa autorskie do jego dzieci czyli Indiany i Star Wars sprzedano - z czego akurat jestem zdziwiony bo w sprawie Indiany powinno mieć coś do powiedzenia studio Paramount i Spielberg jako reżyser.

użytkownik usunięty
rusekolsztyn

Z prawami do Indiany są jakieś problemy, bo nie są kompletne, nie pamiętam dokładnie jak to jest, w każdym razie Disney może mieć z tym problemy. Ford jest już trochę za stary tak poza tym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones